
Природа Окінави
Клімат
Якщо зайшла мова про флору та фауну Окінави, то тут доречно сказати кілька слів про окінавський клімат. Окінавський архіпелаг розташований у Тихому океані, в субтропічному, помірно-вологому кліматі. Влітку вдень тут +41... 34ºС, взимку 23ºС. Протягом року середня відносна вологість повітря — 75%.
Такі кліматичні умови сприяють стрімкому росту рослинності, зокрема пальм. Нормальним явищем для Окінави є невеликі “джунглі” посеред міста.
Окінавська фауна
Найлісистіша частина Окінави — північ. Навіть гори вкриті зеленими тропічними лісами. Це створило сприятливі умови для рідкісних видів диких місцевих тварин. З них 188 видів занесені до Червоної книги, і про деяких їх представників я зараз розкажу.


Окінавський пастушок
Перший вид, про який я розкажу — це птаха, окінавський пастушок.
Окінавський пастушок погано літає або (що значно частіше попереднього) не літає зовсім. Поширений на півночі Окінавського архіпелагу, є реліктовим видом і перебуває під загрозою зникнення.
Цей птах вміє швидко бігати, на ніч залазить (а не залітає) на дерева. Зазвичай пастушок блукає у лісовій підстилці, але інколи відвідує водойми, аби на кілька хвилин зануритися у воду і освіжитися. Харчується пастушок равликами, ящірками і великими комахами, зокрема сараною.
Птахи цього виду моногамні, тобто залишаються разом на все життя. Гніздо будують на землі, бо, як я вже казав, майже не літають.
Окінавський пастушок: фото

ХАБУ
Наступний вид — окінавська отруйна змія хабу. Хабу — отруйна змія, яка зустрічається тільки на архіпелазі Окінава і кількох сусідніх островах. Якщо після укусу хабу вчасно не прийняти сироватку, людина помирає у кращому випадку через 30 хвилин.
ХАБУ(Темно-зелена куфія)


ХАБУШЮ
Хабушю
Популярний окінавський алкоголь, виготовлений з хабу
На Окінаві працює спеціальна служба професіоналів, які виловлюють хабу. У випадку, якщо людина побачила хабу, треба негайно зателефонува ти на гарячу лінію служби. За повідомлення про таку “знахідку” служба виплачує до $100.
Деякі ловці-аматори хабу приватно виловлюють зміїв і виготовляють на продаж спиртну настоянку з хабу — у ємність з горілкою занурюють мертву хабу з відкритою пащекою (вбивають хабу, живцем заморожуючи), аби невелика кількість отрути витекла, зміцнюючи напій.

Японський лазячий заєць
Японський лазячий заєць — це ще один незвичайний вид окінавської фауни. Проживає заєць на о. Амамі-ошіма а також у невеликій кількості на лісистому півночі Окінави. Японський лазячий заєць — рідкісний вид, тому перебуває під загальною охороною.
Протягом довгого часу про лазячого зайця нічого не було відомо. Проте, у 1980-1990 роках на нього звернули увагу і, занепокоївшись зменшенням його популяції, насамперед, зупинили нещадну вирубку лісу. Далі почалися тривалі дослідження, деяких зайців переселили до парку Янбару (північ о. Окінави).
Японський лазячий заєць веде нічний образ життя, а тому вивчення його поведінки значно ускладнилося. Доповнило цей факт й те, що цей вид став рідкісним, а самі зайці — обережними і полохливими.
Окінавський лазячий заєць






ЗАЄЦЬ
Наразі японського лазячого зайця можна побачити не тільки на о. Амамі-ошіма, а й у Національному парку Янбару.
Проте дещо нам відомо. Як і всі інші зайці, їхній окінавський побратим живе у норах. Має темно-коричневе забарвлення, гострі кігті на сильних лапах.
Восени самиця зайця риє окрему нору, пристосовану для народження дитинчати, народжує дитинча і закриває вхід у нору, заліплюючи її землею. Потім один раз на два дні вона приходить ночами і відкриває закриту нору. Дитинча вибігає з нори, ніби воно чекало мати, і починає пити материнське молоко. Це відбувається упродовж 2 хвилин. Після цього самиця знову протягом десь 20 хвилин ретельно закладає вхід у “дитячу” нору і повертається у свою нору. Подібні дії вона повторює протягом 40 днів і потім повертається до себе в нору разом з зайченям, що підросло.