Острови #21 - Наканошіма
- Okinawian explorer
- 8 бер.
- Читати 3 хв

Коли пором наближається, вимальовується о. Наканошіма (中之島;Naka-no-shima), зелена гора, що випливає з-за обрію у синє море. Популярний серед дайверів, він оточений кораловими рифами. Назва острова, найбільшого у групі Токара, перекладається, як «Центральний», або «Середній острів». Форма острова є овалом з діаметром приблизно 5-8 км у середньому, включаючи невеликий придаток на південному кінці. Довжина берегової лінії дорівнює 32 км, а загальна площа не острова не перевищує 35 км2. Населення складає 170 жителів. Містечко Наканошіма і порт розташовані у центрі західної сторони острова. У місті є три міншюку, а у порті — взагалі нічого цікавого.
Лише за два кілометри від міста, прямуючи вглиб острова на висоті пташиного польоту Ви побачите головну особливість острова — гору Мі (御岳; Mi-take), 979 м заввишки, яка є найвищою вершиною островів Токара. Вулкан по всій довжині охоплює кільцем дорога, а до самого кратеру підіймається екстремально крута і звивиста стежка. Ще дві дороги з самого селища ведуть до південного і південно-західного кінців острова.
Між іншим, чимало вулканів в Японії чомусь містять у своїх назвах ієрогліф 御 у першій частині, наприклад, вулкан Онтаке в м. Нагоя (御嶽山; On-take-san), другий за висотою вулкан у Японії, і восьмий, як гора (висота його вершини — 3067 м над рівнем моря). Він розташований у японських північних «Альпах» на головному острові Хоншю. Ієрогліф 御 читається, як «Мі», «О», або «Он», а означає «імператорський», чи «королівський». У кожної назви своя вимова цього ієрогліфа. І, якщо вже говорити про ієрогліф 岳, який означає «вершина», то в нього теж не одна вимова — обидва варіанти dake i take вживаються у різних випадках.
Сотні років величезні ресурси сірки добували з надр гори Мі, проте видобуток припинився з початком Другої світової війни. А що не припинило своє існування, так це гарячі джерела, що витікають з вулкана. Біля порту є два онсени: сірчане джерело Нішіку-онсен, з водою, багатою на мінерали, і Онсен Хігашіку. Обидва відкриті для відвідування 24/7, є безкоштовними, та кристально чистими.
Також на острові є астрономічна обсерваторія, Наканошіма-тенмондай. Це найбільший телескоп з усього Кюшю: його лицева лінза має діаметр 60 см. Все що потрібно — це договоритися з доглядачем телескопа про відвідування. Ще тут є Музей Токара, єдиний історичний музей усього архіпелагу. В ньому є кілька цікавих експонатів, але усі підписи і пояснення написані японською мовою.
На острові є початкова та середня школи, в яких, за останнім переліком, навчаються семеро учнів. Але окрім школи, корчми, і лазні ніяких закладів Ви тут не знайдете. На о. Накано, і на усіх островах групи Токара нема магазинів, крамниць FamilyMart чи 7-11, нема автозаправок, ресторанів, пекарень, бібліотек чи чого-небудь іншого — взагалі нічого! Скоріше за все, Ви тут навіть автомата з напоями не знайдете — бо нікому привозити нові пляшки з водою для них. Через таку ізоляцію більшість жителів островів Токара купують собі усе, включаючи продукти харчування, з крамниць у Кагошімі. Провізію доставляють поромом. Жителі, які мають машину, повинні замовляти двохсот-літрові каністри з бензином. Для островів Токара пором — єдина лінія, яка зв’язує їх з Японією та навколишнім світом.
Але, коли все вже сказано, я думаю, що така відсутність цивілізації і є причиною, через яку люди сюди приїжджають. Якщо Ви жили в районі Токіо Гінза, Ви обов’язково захочете жити тут. Тут тихо, спокійно, тут можна в мирі насолоджуватися красою природи. На півдні острова навколо Вас розкидаються пасовища. Ви знайдете Окінавських чорних корів, відомих їхнім смачним м’ясом, і Токарських коней, менших за своїх родичів. Також тут є багато цапів. На південному мисі острова височіть маяк Ярусе, на мисі Сері, з якого можна годинами вдивлятися у нескінченну далечінь простору Тихого океану і думати про те, як мало місця займають ці крихітні острови. І хоча, здається, на цій величезній планеті ми такі маленькі та незначні, кожна людина світу є значущою.
Цікаво 🤔👍🏼