Викриття головних міфів про Японію
- Okinawian explorer
- 13 січ.
- Читати 3 хв
За нетривалий час дослідження Японії іноземними туристами перші враження і трохи непевні спогади встигли перетворитися на досить популярні переконання щодо японців, їхніх звичаїв, поведінки і повсякденного життя. В інтернеті поширилася ціла купа упереджень і хибної інформації стосовно Японії, а я, як людина, що живе в Японії три роки, зараз розвію цю маячню незаперечними фактами. Отже, вперед!
Міф 1 : Японці трудоголіки

Можливо, це Вас шокує, але це правда - японці НЕ трудоголіки. Ви точно чули або читали про те, як втомлені японські робітники сплять у метро дорогою додому. Так, японці сплять у громадському транспорті, але не від перевтомлення. Це дійсно важко пояснити, проте я спробую. Японці не працюють понаднормово - вони лише створюють іллюзію зайнятості і працюючий вигляд. Прикидаючись, наче вони виконують дуже важку задачу, винахідливі мешканці країни сонця, що сходить насправді зайняті переливанням з пустого в порожнє: офісні робітники бігають один до одного у пошуках очевидного рішення; через надлишок бюрократії оформлення документів може тривати кілька місяців. І так - японці зовсім не креативні. Вони завжди слідують прописанним інструкціям. Звичайні працівники, висококваліфіковані фахівці, представники влади вирішують проблеми згідно з правилами. І Вам не пощастило, якщо Ви звертаєтеся за допомогою або послугами у незвичайному випадку: якщо рішення для такої проблеми, як Ваша, не знайдеться у "правилах" - скоріше за все, не допоможе Вам ніхто.
Ось приклад звичайної ситуації: Ви звертаєтеся до працівника за допомогою; працівник довго переглядає Ваше питання, але не може дати відповідь; тоді працівник каже "Зачекайте" і біжить до інших працівників; разом кілька працівників намагаються відтворити мислительний процес, і, в кращому разі, через півгодини Ви отримаєте те, за чим прийшли; в гіршому ж Вам не допоможуть. І такі оказії повторюються майже кожного разу: від звичайного прохання знайти потрібний Вам продукт у супермаркеті до звернення за допомогою в адміністрації будь-якого закладу чи контори. Про послуги з документами, паспортом чи візою я зовсім мовчу — Ви, напевно, вже зрозуміли, що японці не вміють творчо мислити в незвичайній ситуації. А якщо врахувати той факт, що ми з Вами іноземці, кожний українець в Японії і його проблеми являються «незвичайною ситуацією» для японців. Постійна тяганина забезпечена.
Деяким «винятком» можна вважати Окінаву — як я вже казав раніше, окінавці — не японці, і деякі факти щодо жителів Центральної Японії їх не стосуються.
Міф 2 : Японці тихі і скромні

Багато хто вважає японців тихими та сором'язливими. Цей стереотип, як і багато інших, ґрунтується на неповному розумінні японської культури.
Насправді японці, як і люди будь-якої іншої національності, мають різні темпераменти. Зустрічаються як тихі та стримані люди, так і емоційні та товариські.
До речі, інколи можна зустріти японців, галасуючих у громадських місцях чи транспорті — часто це підлітки або молодь, але все ж таки — це правда!
Міф 3: Найпопулярніша їжа в Японії — суші

У Японії суші - це не подоба фастфуду, як у нас, а дорога закуска, яку їдять у свята, ну максимум раз на тиждень. Що стосується їжі на кожен день, японці віддають перевагу рису, місо-супу, овочам і трохи риби або м'яса.
Та й виглядають тут суші дуже аскетично: просто кулька рису, на якій лежить риба. І їдять їх не паличками, а руками.
Міф 4 : В Японії всі трохи говорять англійською

Заведено вважати, що японці непогано розмовляють англійською мовою, але це не так: рівень глобалізації навіть у Токіо вельми невисокий, жителі Країни сонця, що сходить надають перевагу своїй рідній мові, а не універсальній англійській. У кращому разі вони можуть зрозуміти кілька десятків фраз із туристичного словничка на будь-який випадок.
На ділі ж, за рівнем володіння іноземними мовами, незважаючи на гостинність і доброзичливість, Японія перебуває на одному з останніх місць. Хоча молодь у великих містах, найімовірніше, зможе зв'язати мовою Байрона і Шекспіра більше пари слів.
Міф 5 : В Японії хороша медицина

А ось це досить спірний міф.
Можливо, коректніше буде сказати: «В Японії хороша медицина, але тільки для японців». Так, методи лікування в Японії кардинально відрізняються від українських. Якщо казати про технології, чистоту приміщень чи чемність персоналу, то японська медицина дійсно краща за українську. Але слід зауважити, що японські лікарі залишаються японцями, і лікування пацієнтів для них така ж сама робота, як перекладання паперу з місця на місце в офісі. Лікують японці теж по чітко наведеним інструкціям, тому результати лікування в японському госпіталі майже завжди жалюгідні. Самі японці хвалять свою медицину, але насправді лікування обмежується жарознижувальним і сумнівними напоями з таким же сумнівним складом, або пілюлями без видимих активних речовин.
Це далеко не всі міфи й стереотипи щодо Японії, але не все можна пояснити звичайними словами. Дещо можна лише відчути, перебуваючи у Японії, а якісь нюанси взагалі неможливо збагнути навіть через десятки років життя на Сході. Тож на сьогодні все: не забудьте поділитися посиланням на цей сайт з друзями та знайомими, а також зареєструватися, щоб не проґавити появу нового цікавого контенту.
Comments