Острови #10 - КУЧІНОЕРАБУ: Два вулкани, онсен і пуста школа
- Okinawian explorer
- 3 лют.
- Читати 2 хв
Відстань між найближчими точками узбережжя Кучіноерабу (口永良部島; Kuchi-no-erabu-jima, також його інколи називають Kuchi-erabu-jima) і північним краєм о. Якушіма складає всього 12 кілометрів, проте плавання поромом «Тайо» з порту Міяноура зазвичай триває майже дві години.
Порт о. Кучіноерабу називається Канагатаке, і прилягає до найбільшого села на острові — с. Хонмура, в якому наявні три міншюку (міншюку — це приватна корчма, або пансіон (є кілька кімнат для ночівлі), нагадую про всяк випадок, якщо хтось забув, що це слово означає). Крім с. Хонмура на острові є три крихітні поселення, в яких набереться щонайбільше один-два міншюку, тож широкого вибору Вам не представляють. Сумарне населення о. Кучіноерабу налічує 140 чоловік, а в середній школі острова вчаться лише 2 учні. Це дуже маленький острівець з двома вулканами по обом сторонам, розташованими в центральній частині острова. Саме вулкани є причиною, чому більшість людей сюди не приїжджає.
Форма о. Кучіноерабу доволі дивна і описати її важкувато, але в цілому це два з’єднаних острова. Один з них маленький, з шириною 1.5-5 км, другий більший, приблизно 5-7 км завширшки. Ці два острови з’єднані тонким кілометровим перешийком. Окружність острова сягає 48 км. Майже вся поверхня острова покрита пластами застиглої лави і вулканічними уламками. Місцевість тут досить сувора. Але якщо звернути увагу на інші ділянки, не покриті лавою, о. Кучіноерабу можна назвати «зеленим вулканічним островом», оскільки інші його частини поросли пишною рослинністю. Усі поселення на острові з’єднує одна кругова дорога, отже, острів дуже просто об’їхати. До речі, якщо раптом Вам захочеться залізти на вулкан, то в мене є добра новина — йти довго не прийдеться, тому що відстань від цієї самої дороги до вулканів Ви подолаєте пішки за якихось півгодини.
Для такого походу Вам знадобиться досвідчений гід. Був тут вже один професор Вайомінгського Університету, письменник Крейг Арнольд. Він був дуже відомим письменником, і розумівся на вулканах, але після візиту на острів у 2009-му, під час дослідження і збирання матеріалу для нової книги він зник і більше його ніхто не бачив. Вважається, що він поліз куди не слід і провалився в один з вулканічних кратерів.
Кучіноерабу майже повністю зайнятий двома вершинами-близнюками: г. Фуру (буквально означає «стара гора»), висотою 649 м і г. Шін («Нова гора»), 657 м заввишки.
Якщо Ви любите відвідувати онсен (але якщо не любите, Вам теж варто це знати), то по всьому острову можна знайти цілу купу онсенів, тому що вулканічна активність створила під островом справжній киплячий казан. Кілька непоганих онсенів розташовані біля порту Юмугі (гарячі джерела Юмугі), Немачі-онсен біля с. Немачі, а також гарячі джерела Нішіно, які розташовані найближче до порту Кучіноерабу. П’янке задоволення від відпочинку у вулканічному джерелі — ось чому люди сюди приїжджають.
Ну а на сьогодні все, пишіть у коментарях, що думаєте про цей острів, швиденько реєструйтеся на сайті, щоб не пропустити нові дописи і поширте посилання на сайт у соцмережах, аби долучити більшу аудиторію і довести мені, що вся моя праця не марна. Бажаю всім щастя, мирного неба над головою, а також бажаю нікому з моїх читачів не падати в вулканічний кратер, і нагадую, що краще туди не лізти самому, навіть якщо Ви розумієтеся на вулканах (це, як Ви вже знаєте, не дуже допомагає). Отож, до зустрічі)
Comments