top of page
Пошук

Острови #11 - Мішіма



Три острови Такешіма, Іоджіма і Курошіма часто називають їхньою спільною географічною назвою, острови Мішіма (三島列島; Mishima-retto), що дослівно означає «три острови». Четвертий острівець, Шьова-Іоджіма, є «новонародженим родичем». Річ у тім, що цей острів піднявся з океанічних глибин у 1934 році в результаті виверження підводного вулкана. Ясно, що острів нежилий. Мішіма — це політичний суб’єкт, фактично адміністративний округ, який охоплює три заселенні острови. Офіціально він називається Mishima-mura («село Мішіма»). Загальна кількість населення поселення (сумарне населення трьох островів) складає 400 чоловік. Площа території усіх трьох островів загалом дорівнює 31 кв. км.

Не так багато кораблів курсує на ці острови, а також сюди не літають літаки. На о. Іоджіма є злітно-посадкова смуга, але використовується вона тільки для екстрених випадків і представниками влади. Звичайним видом транспорту є пором «Мішіма», більш відомий, як Лінія «М», який ходить до цих островів з Кагошіми три рази на тиждень. Зазвичай відправлення відбувається о 9:30 ранку, хоча в певні дні о 8:30, тож перед тим, як вирушати у подорож, варто перевірити розклад.

Відстань від точки відплиття (Кагошіма) до першої зупинки на о. Такешіма сягає 94 км, і плавання триває три години. Після 20-хвилинного вивантаження і посадки пором вирушає до о. Іоджіма, який лежить на відстані всього 14 км звідти, і за якихось півгодини, а саме о першій годині дня Ви будете там. Після знову ж таки 20-хвилинної зупинки пором пропливає ще 35 км до порту Осато на східному узбережжі о. Курошіма. Далі він відправляється до другого порту о. Курошіма, Катадомарі, на західному узбережжі, і прибуває туди о третій годині дня.

Таким чином, увесь маршрут виглядає так: Кагошіма > Такешіма > Іоджіма > Курошіма (два порти), де пором залишається вночі. Зранку наступного дня пором йде тим самим маршрутом назад. «Лінія М» виходить з Катадомарі о восьмій ранку і прибуває в порт Кагошіми приблизно о 13:30 . Проте один раз у тиждень пором стоїть у порту цілих два дні перед зворотнім рейсом. Тому зверніть увагу на розклад поромів у дні вашої подорожі.

Майте на увазі, що з такими перервами між рейсами, якщо тільки Ви не маєте власного катера чи найняли місцевого рибалку (це, до речі, зовсім не важко, але достатньо дорого), або Ви непогано плаваєте, відвідування островів передбачає ночівлю на тому чи іншому острові, а інколи доводиться залишатися на місці кілька днів. Але це представляє собою велику проблему, бо на кожному з островів можна знайти пару міншюку.

Справді, у Вас не буде можливості покинути острів одразу після прибуття на нього. А ще ні на одному з островів Мішіма нема ніякого громадського транспорту та поширених послуг: нема автобусів і таксі, нема автомобілів на прокат, нема мотоциклів чи велосипедів, нема банку чи банкомату, тому не буде зайвим узяти з собою достатньо готівки. Проблем з їжею не буде, якщо Ви зупинитеся в міншюку — зазвичай сніданок, обід і вечеря входять до загальної суми за нічліг. Більшість відвідувачів і туристів прибувають на острови Мішіма для того, щоби зайнятися дайвінгом, розслабитися в онсені або просто гуляти лісами і мирно відпочити. Дехто приїжджає сюди для вивчення дуже давньої історії Японії, але історичних пам’яток тут так мало і вони є настільки незрозумілими для іноземних туристів, що такі подорожі будуть цікавими тільки для Японців чи істориків.

 
 
 

Останні пости

Дивитися всі

Comentarios


bottom of page