top of page
Пошук

Острови #13 - Іоджіма



Усім привіт! Сьогодні я почну розповідь про новий острів, а саме про Іоджіму.

Назва «Іоджіма» означає «сірковий острів» , але його не слід плутати з іншим островом з такою самою назвою, на якому відбувалися епічні бойові дії у часи Другої світової війни. Той острів називається Іводжіма і розташований на відстані 1400 км на схід від Окінави і приблизно 1200 км на південь від Токіо, і лежить він десь так посередині між Токіо і Маріанськими островами (США) і о. Гуам. У Японії ціла купа островів, які носять схожі назви — Іоджіма, Іводжіма, Івото та Іото. Усі вони представляють собою різні читання ієрогліфів (硫黄島) і їх усіх назвали так через однакові причини: кожний з цих островів є «сірковим», тобто кожний з цих островів має вулканічне походження. Вони просто по-різному пишуться англійською залежно від транслітерації канджі, яка, звісно, завжди однакова. Наприклад, вимови «Іоджіма», «Іводжіма», «Іōджіма» є правильними. До речі, назва «Іводжіма», що прославилася під час Другої світової війни, була офіційно змінена Японією в 2007 році на англійське написання і вимову «Ioto», «to» - це просто ще один варіант слова «острів», поряд з «jima» і «shima». Як і його більш відомий тезка, цей о. Іоджіма (硫黄島; Iwo-jima), який ще називають Мішіма-Іоджіма, Сацума-Іоджіма і Токара-Іоджіма (щоб не заплутатися), насправді дуже маленький острів. З довжиною і шириною у 3-6 км, острів має площу 12 кв. км і довжину берегової лінії трохи більшу за 20 км. За останнім звітом населення острова дорівнює 142 жителів.

Три рази на тиждень Іоджіму відвідує пором «М» Line з Кагошіми. Зазвичай одразу після висадки пасажирів і вантажів пором повертається до Кагошіми, але один раз на тиждень пором залишається у порту на два дні. Більш детально про розклад поромів я писав у дописі «Острови 11 — Мішіма».

По суті, на острові є один активний вулкан (до речі, ДУЖЕ АКТИВНИЙ вулкан) висотою 704 м, гора Іо («Сіркова вершина»), яка розташувалася на більшому східному узбережжі, а також маленьке селище і порт, які лежать в іншій частині острова якнайдалі від вулкана. Якщо Ви відвідаєте Іоджіму, Ви обов’язково станете свідком вулканічної активності гори Іо, тому що Сіркова вершина завжди випускає хмари сульфур діоксиду в атмосферу і залізо з сіркою у море через підземні потоки. Океан навколо острову назавжди пофарбований у яскраві відтінки охри: від жовто-оранжевого до темно-коричневого. Це особливо помітно в порту, оскільки тамтешня вода стримується біля узбережжя спеціальними бар’єрами від цунамі. При вході в порт можна побачити кінець аквамаринових вод океану і різкий перехід у коричневі води острова. Виглядає це трохи несподівано і неприродно.


Поки що це все, що я встиг перекласти, тому що справ дуже багато, а я один, і встигнути зробити все, що було заплановано, справді важко. Сподіваюся, що Ви поділитеся посиланням на цей сайт з друзями та знайомими, щоби довести мені, що моя праця не є марною. Отож, до зустрічі!


 
 
 

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page