Острови #16 - Іоджіма: закінчення. Детальніше про пав і сусідні острови.
- Okinawian explorer
- 20 лют.
- Читати 3 хв

Вітаю усіх моїх читачів! Тема Іоджіми трохи затягнулася, тож я пропоную закінчити її прямо зараз цим дописом і мандрувати до інших островів.
Отже, вчора я закінчив розповідь цікавою інформацією про тропічних риб. Присутність цієї екзотичної, барвистої тропічної риби так далеко на північ - майже за 600 км від Нахи, Окінава - демонструє потужну і далекосяжну течію Курошіо (黒潮; Kuro-shio, буквально «Чорна течія»). Починаючи свій шлях з тропічних вод Філіппін і Тайваню, ця течія мандрує тисячі миль до північного Тихоокеанського регіону, і за довжиною її можна порівняти з атлантичним Гольфстрімом. Її тепла вода переносить види тропічної риби і коралів далі на північ, ніж будь-яка інша течія в світі.
Наша остання подорож цим островом також починається у місті і піднімається дорогою на ті ж пагорби, що й попередня, але через півтора кілометри, майже одразу після маяка і перед поворотом до аеропорту, ми звернемо ліворуч і пройдемо ще кілометр до кінця. Ця екскурсія приведе нас до високого мосту, під яким Ви побачите порт і село. Міст такий високий і довгий, що Вам стане трохи страшно, але він приведе до оглядового майданчика на самому кінці мису Ерабу. Він являє собою довжелезну косу, яка простягається на південь з пристані Іоджіма. Краєвид просто захоплюючий: сірчаста вода під крихітним містечком, у той час як по той бік крайнеба видніються димлячі схили вулкана Іо.
Ми закінчимо наш візит на о. Іоджіма швидким дослідженням двох сусідніх до неї острівців, а потім попливемо до Курошіми.
SHOWA-IOJIMA (昭和硫黄島). Цей маленький острів є мікроскопічним побратимом Іоджіми і її «новим» сусідом. Шьова-Іоджіма — це дика вулканічна скеля, яка лежить за два кілометри від північного берегу Іоджіми. Він з’явився в результаті підводного виверження вулкана Іо у кінці 1934 року. Форма острова схожа на неправильний овал сто п’ятдесят метрів завширшки з півночі на південь і приблизно 400 м завдовжки з заходу на схід. Ніяких рейсів на цей острів нема, тож якщо Ви захочете потрапити туди, Вам прийдеться вербувати місцевого рибалку.
HIGASHI-NO TACHIGAMIIWA (東ノ立神岩). Останній кам’яний моноліт називається «Східна скеля стоячого бога». Розташований він за 75 м від берега поблизу онсена Хігаші, на південному березі Іоджіми.
Іоджімські павичі
У дикій природі павичі є лісовими птахами. У шлюбний період вони знайомляться і утворюють пари на деревах, а гніздяться на землі. Павичі постійно роблять запаси їжі, і вони є всеїдними — усе від рослин, насіння, комах, черв’яків до маленьких рептилій і амфібій входить до їхнього раціону. Подорожують вони зазвичай зграями. У світі є два види павичів: Індійський синій (Pavo cristatus), який є основним видом, і Бірманський зелений (Pavo muticus), рідкісна порода, що наразі перебуває у небезпеці. Обидва види є членами родини фазанових. Білі павичі з’явилися в процесі генетичної мутації, яка називається лейцизм. Такі особини не є альбіносами і не мають червоних очей. Лейцизм характеризується зниженням пігментації волосся та шкіри тварин і людей. На відміну від альбінізму, така мутація спричинюється скороченням кількості усіх видів пігменту, а не тільки меланіну. Лейцизм - досі рідкісне явище серед павичів і тварин взагалі, але на о. Іоджіма як мінімум четверть цих птахів мають його і є повністю білими.
Це був останній допис про острів Іоджіма. Прошу Вас не мовчати і писати коментарі під кожним дописом: пишіть, що думаєте, про що Ви хотіли би почитати. І теж приєднуйтеся до спільної праці! Одразу після реєстрації на сайті Ви отримаєте статус автора і зможете самостійно додавати дописи. Якщо ж Ви не маєте на це талану або натхнення давно Вас покинуло і не збирається повернутися хоч би на хвильку, я відчайдушно благаю Вас поділитися посиланням на цей сайт з родичами, друзями, знайомими, у соцмережах; і не забудьте порекомендувати зареєструватися. Нагадую: для створення власного облікового запису не потрібні ніякі особисті дані, а адресу електронної пошти знатиму тільки я. Дякую за увагу і до зустічі!
Commenti