"Острови" #3 - Музей рушниць і запуск ракет
- Okinawian explorer
- 17 січ.
- Читати 2 хв
Сьогодні я продовжую розповідати про Танегашіму.

Танегашіма досить відома принаймні через дві речі. По-перше, 25 серпня 1543 року на найпівденнішій точці острова, мисі Кадокура, відбулася висадка перших європейців, прибулих у Японію.
Корабель зійшов з курсу у водах між Китаєм і Окінавою; на ньому було чимало іспанських матросів і дослідників, а серед них і Фернао Мендес Пінто (1509-1583). Згідно з його записами, він був першим європейцем в Японії, а також першим, хто привіз туди сірник аркебуза (вид вогнепальної зброї). Хоча ствердження Пінто слугують матеріалом для суперечок серед істориків (в інших джерелах вказується, що він перебував у Індії або М’янмі у приблизно той самий час, коли, по його словам, він висадився на Танегашімі), немає сумнівів у тому, що саме тоді у Японію були завезені португальські рушниці. Дійсно, наступні кілька століть японці називали вогнепальну зброю «Tanegashima Teppo» (種子島鉄砲). Чи був Пінто тим, хто познайомив японців з пістолетами — досі невідомо. Як і «Подорожі» Марко Поло, розповіді Пінто такі незвичайні, фантастичні і докладні, що просто неможливо точно оцінити їх. З другої сторони, його записи про життя і події в Азії настільки ідеально описані, що ніхто не може заперечити правдивості слів Пінто. Його велика автобіографічна праця називається «Peregrinacao» («Паломництво»): її було опубліковано задовго після смерті Пінто, у 1614.
Через такий Португальсько-Японський історичний зв’язок Нішіноомоте, найбільше місто Танегашіми, є містом-сестрою м. Віла-де-Боспо, в Португалії. Більшість відвідувачів острова приїжджають у Нішіноомоте через 鉄砲館 (яп. Teppo-kan; «пістолетна зала») , музей португальської вогнепальної зброї. У ньому зберігається більше сотні безоцінних експонатів — найстаріших європейських рушниць. До того ж, музей дозволяє оцінити навички металургії японців XVI століття, які використовувались для виготовлення ножиць, самурайських клинків і залізної броні, які також можна побачити в музеї.
Друга річ, яка уславила Танегашіму — це штаб-квартира Японського Аерокосмічного Дослідницького Агентства (JAXA) і Танегашімський космодром. Штаб-квартира і космодром розташовані на південному кінці острова; вони є серцем японських досліджень і розвитку ракет і штучних супутників. Космічний центр розвиває, запускає, слідкує та покращує ракетні секції і космічні апарати.
Космодром відкритий для відвідувачів шість днів на тиждень, окрім днів запуску ракет. У такі дні на територію впускають тільки репортерів для спостережень. Звичайна публіка зазвичай задовольняється десятком оглядових майданчиків навколо космодрому. У Космічній Виставковій залі мандрівник може вивчати все, чим живе Космічний Центр: від розвитку запусків ракет до вивчення інших планет. Також у Космічному Центрі можна відвідати Інформаційний центр, театр і музейну сувенірну крамничку. Виставка включає такі експонати, як частини супутників і ракетних двигунів, прилади для запуску, відстеження, управління апаратами, і модель МКС (Міжнародна Космічна Станція).
Р. Уолкер, "Окінава і острови Рюкю", власний переклад
Прошу поділитися посиланням на цей сайт з друзями та знайомими, а також зареєструватися і приєднуватися до спільної праці. Разом буде тільки веселіше, а для реєстрації не потрібні ніякі особисті дані, крім адреси електронної пошти.
До зустрічі!
Переклад просто супер! Немає слів...