Острови #8 - Ліс Якусугі, о. Якушіма
- Okinawian explorer
- 29 січ.
- Читати 2 хв

В Японії не так багато місць, занесених у Список ЮНЕСКО, проте теплий ліс Якусугі на о. Якушіма являється одним з таких місць, і, фактично, одним з перших у Японії. Густі зелені ліси Яку ховають у собі одні з найбільших і найстаріших видів Криптомерії (лат. Cryptomeria japonica) в світі. Термін «якусугі», як правило, означає величезні японські кедри, з віком понад 1000 років, які зростають у горах на висоті 500 м і вище над рівнем моря. Хоча кедри називаються однаково англійською і японською, «сугі» таксономічно не відноситься до цієї групи. Дерево одного гігантського виду, Джомон-сугі, налічувало 4000 кілець на зрізі, а це означало, що вік дерева становить 2000 років. Попередні вимірювання оцінювали вік у 7000 років, і це робило дерева Джомон-сугі найстарішими рослинами на Землі, але більш детальне дослідження скасувало такий результат.
Дерева Джомон-сугі 25 м заввишки, а середня окружність становить 16 м — ця рослина вважається найбільшим хвойним в Японії. Сугі являються японським національним деревом. Ідеально прямі, великі стволи сугі є найкращою деревиною для побудування воріт торії — тих самих червоних арок, які стали одним із символів країни висхідного сонця. Дерево сугі ніколи не загниє, якщо його належним чином обробити. Два найбільш вражаючі екземпляри були використані для створення великих торії на вході до буддистського храму Асакуса в Токіо.
Окрім дерев сугі, на острові є інша рослина, яка тут розрослася у величезних кількостях, а саме рододендрон. Для любителів короля усіх вічнозелених кущів розкішне весняне цвітіння — видовище, яке не має собі рівних. Завдяки клімату Якушіми місцеві рододендрони не просто звичайні кущі, а цілі дерева, зі стволами завтовшки з фут (30 см) і зазвичай 10 м заввишки.
У більшості випадків, щоби побачити всі ці рододендрони необхідно спочатку до них дістатися, а дістатися до них можна тільки пішки — отже, Ви тут обов’язково займетеся пішими походами. Весь острів буквально протоптаний доріжками, тож походи — це номер один у списку туриста, що прибув на Якушіму. Деякі мандрівники затівають кемпінги. По всьому острову стирчать знаки з попередженнями типу «Чи маєте Ви відповідне спорядження для прогулянок у погану погоду» або «Чи маєте Ви адекватний план походу?», і т. д. Лише спеціально відведені місця притулку туристів можуть бути використані для ночівлі в горах. Такі місця безкоштовні. Денний похід, наприклад, до лісу Джомон-сугі займе приблизно 10 годин і пролягатиме через гори.
Найвищі гори острову, які сягають 1800 м заввишки, розташовані в його центрі. Три найвищі відомі, як Сан-даке (перекладається «Три вершини»). Це Міяноура-даке (1935 м), Нагата-даке (1886 м), і Куріо-даке (1887 м).
Якщо всі ці мандри виснажили Вас, на Якушімі є кілька способів відпочити. Тут є пляжі і гарячі джерела — онсен. Один з найкращих онсенів розташований біля с. Хіраучі, це — онсен Каічу, про який я вже розповідав. Неподалік від нього є ще один онсен, Юдомарі, який, до речі, теж прямо на морі, а ще трохи далі є гарячі джерела Оноаіда. На північному березі острова, біля с. Іссо, Ви знадете гарячі джерела Офура, а також між м. Міяноура та аеропортом можна відвідати онсен Касугава. В додаток до цього, усі курорти Якушіми мають власні гарячі джерела.
Поки що це все, що я наразі переклав, а наступний пост буде завершенням розповіді про Якушіму. Не забудьте зареєструватися на сайті та поділитися посиланням з друзями - для мене це буде найкраща мотивація продовжувати працювати. До зустрічі)
Comments