top of page
Пошук

Проєкт "Острови" #1 - Архіпелаг Осумі




Усім привіт!

Сьогодні я починаю проєкт «Острови»: протягом цього року я кожного дня публікуватиму новий пост про новий острів Рюкю на цьому сайті. Для ведення блогу про Рюкю я використовуватиму матеріали з книги американця Роберта Уолкера, «Okinawa and the Ryukyu Islands: The first comprehensive guide to the entire Ryukyu Island chain» («Окінава та острови Рюкю: Перший комплексний путівник по всьому ланцюгу островів Рюкю»).

Роберт Уолкер досліджував Окінаву понад 25 років і відвідав усі острови Рюкю, включаючи малі і незаселені. Книга написана англійською, а наразі жодного українського перекладу нема, тож я взявся за повний ручний переклад книги українською мовою. Фактично кожний пост буде новим перекладеним розділом з моїми власними коментарями. Сподіваюся, що буде цікаво, а я намагатимуся перекласти книгу якнайточніше, якнайшвидше і якнайкраще.


Отже, з чого починається проєкт «Острови»?

Рюкюський архіпелаг налічує більш ніж 140 островів, а весь ланцюг поділений на окремі групи. Я буду розповідати про кожну групу і її острови, починаючи з найпівнічнішої (найближчої до Центральної Японії) до найпівденнішої (найвіддаленішої від Японії).

Найперша група островів розташована зовсім близько до острова Кюсю, і називається Сацунан. До цієї групи входять підгрупи Осумі, Токара, і Амамі (я перелічив знову-таки з найпівнічнішої до найпівденнішої). Тож починати ми будемо з островів Осумі, найближчих островів Рюкю до м. Кагошіма; острови Осумі налічують 9 островів, 2 з яких доволі великі, а ще 2 — зовсім малі. Але про все по порядку.

Що каже про острови Осумі Р. Уолкер у своїй книзі:


«Розділ перший

Острови Осумі


Найпівнічніша група Сацунанського архіпелагу, острови Осумі, лежать у 60 км південніше південного краю Кюсю. Острови Осумі за походженням вулканічні, і в сумі мають площу 1035 кв. км. Всього острови Осумі налічують 7 заселенних островів і багато крихітних диких острівців. Що ж до населення, то загальна кількість жителів островів Осумі сягає 52 тис. Людей, 18 тис. З яких проживає у м. Нішіноомоте на о. Танегашіма.

На островах Осумі є 2 аеропорти, обидва на найбільших островах — Танегашіма і Якушіма, а також злітно-посадкова смуга й безіменна диспетчерська вишка на о. Іоджіма. Останній зберігається в робочому стані та використовується для внутрішніх авіарейсів. Майже на всіх островах (і це стосується усього Рюкю) є вертолітний майданчик, проте загалом використовують гелікоптери тільки для невідкладних медичних евакуацій, чи для потреб уряду.

Обидва острови (Танегашіма та Якушіма) забезпечені постійними поромними сполученнями з міста Кагошіма. Пороми перевозять пасажирів, транспорт та різноманітні вантажі; увесь маршрут займає близько 4 годин. Швидкісні пасажирські човни на підводних крилах пропливають цей самий маршрут за 2 години. Також з Кагошіми ходять звичайні вантажні пороми три рази на тиждень. Крім того, розклад поромних переправ змінюється час від часу. Найважливіше перед мандрівкою — не забути перевірити поточний розклад свого порому.»

(аматорський ручний переклад)


Наступного разу я напишу про острів Танегашіма, острів з найбільшою кількістю населення в Осумському архіпелазі. Пишіть у коментарях, про що хотіли би дізнатися, а я тим часом йду перекладати новий розділ! Новий пост з перекладом Ви побачите вже завтра, проте в мене може вийти затримка, тож я можу опублікувати лише частину розділу.

Прошу поділитися посиланням на цей сайт з друзями та знайомими, а також зареєструватися і приєднуватися до спільної праці. Разом буде тільки веселіше, а для реєстрації не потрібні ніякі особисті дані, крім адреси електронної пошти.

До зустрічі!

 
 
 

Останні пости

Дивитися всі

1 Comment


Mira
Jan 15

Дякую за працю, за гарний переклад! Дуже змістовний! Чекаємо надалі...

Like
bottom of page